Między bałaganem, praniem, obiadem, karmieniem, marudzącym Gabrysiem powstał wpis z dekoracjami na Wielkanoc.
Ufff gdyby nie Wy i Wasze wiadomości na priv pewnie bym olała sprawę, wrzuciła jakiegoś gotowca z internetu i finał. W mojej skrzynce mailowej pojawiło się jednak kilka wiadomości z pytaniem kiedy pojawi się wpis z przygotowanymi przez nas dekoracjami – nie da się ukryć; przyzwyczaiłam Was do takiej wersji. Ale to dobrze bo i dla Was i dla mnie jest to motywacja do działania. Więc (nie zaczynaj zdania od “więc”) oto dla Was:
1. Wielkanocne kartki
Samodzielnie zrobione kartki to prawdziwy rarytas dla osób, które je otrzymają. Wierzcie mi, zawsze wywołują uśmiech i ciepełko w sercu. Kilka inspiracji znajdziecie we wpisie tutaj.
2. Koszyczek
Prostokątny kawałek zielonego papieru nacinamy drobno tak by powstała trawka. Od wewnętrznej strony przyklejamy lub zszywamy rączkę koszyka z solidnego papieru lub wstążki. Gotową trawką oklejamy pudełko i gotowe. Można jeszcze dodać kwiatki 🙂
3. Zajączki z rurek
Rurki malujemy kolorowymi farbami, z tekturki lub wycinanki wycinamy uszka i doklejamy je od wewnątrz. Następnie dodajemy zajączkom twarz, wąsy i kokardy/krawaty.
4. Marchewki
Z pomarańczowej wycinanki odcinamy długi pasek i zszywamy końce do siebie. Na przeciwnym krańcu przyszywamy również zielone strzępki imitujące liście. Z marchewek można zrobić girlandę, potraktować je jako dodatek do kartki świątecznej albo samodzielny ozdobnik.
5. Wieczny kwiatek
Potrzebne będą zielone słomki i żółty papier. Z papieru wycinamy płatki x2 i środek, a następnie przeciągamy przez słomkę i bukiet gotowy.
6. Baaaaraaaan!
Wielki baran, tudzież owca na papierowym talerzyku. Przyklejamy do niego rozłożone na pół waciki lub kulki z waty, doklejamy nóżki i głowę 🙂
7. Bardzo głodny zając
Aby go zrobić potrzebne będzie większe pudełko lub niewielki karton, któremu nadajemy brązowy kolor. Wycinamy spory otwór, który stanie się buzią, doklejamy detale i ruszamy do zabawy!
8. Pieczątki
Pieczątki z ziemniaka to zawsze fajna zabawka! Ziemniak kroimy na pół, rysujemy lub odciskamy na nim pożądany kształt, wycinamy nadmiar miąższu i pieczątka gotowa.
9. Pisanka gigant
Do jej wykonania potrzebny będzie duży arkusz papieru, pieczątki (np. powyższe), gąbka, zwinięta chusteczka, pędzelek albo i same paluszki. Na takiej powierzchni mamy spore pole do popisu 🙂
10. Zajączek pusty brzuszek
Z wycinanki wycięliśmy zajączka i zrobiliśmy mu dziurę w brzuchu, która została zaklejona innym ozdobionym papierem. Jeszcze tylko twarz i zajączek może się do nas uśmiechać
11. Okrągły kurczaczek
Papierowy talerzyk malujemy lub wyklejamy metodą wydzieranki, dodajemy detale i bardzo puszysty kurczak gotowy. Skrzydełka powstały z odrysowanych rączek Oliwiera.
12.Guzikowy zając
Ponownie użyłam folii spożywczej: na kartce narysowałam królika, ułożyłam na niej folię, a następnie Oli poukładał guziki. Całość zalałam klejem i zostawiłam by dobrze wyschło.
13. Puchate uszka
Ze sztywnego filcu wycięłam królicze uszy razem z maską. Wycięłam otwory na oczy i umocowałam gumkę. Słodkie, prawda?
14. Domek dla zajączków
To zabawka i dekoracja w jednym. Jak ją wykonać? Instrukcja krok po kroku tutaj
15. Kurak
Żółty papier zwijamy w stożek, a następnie doklejamy mu długie nogi i detale odpowiednie dla kury i koguta.
16. Gazetowa girlanda
Z gazety wycinamy poszczególne elementy girlandy i na każdym przyklejamy lub rysujemy jajko. Wszystko przykleiłam na sznurek tworząc z gazety małą zakładkę by lepiej się trzymało.
17. Duży zając
Potrzebne będą dwa papierowe talerzyki; jeden stanie się głową, z drugiego wycinamy uszy. Doklejamy detale i gotowe:)
18. Kieliszek do jajka
Z papieru wycinamy szerszy pasek papieru i sklejamy go lub zszywamy. Możemy tym sposobem zrobić różne podstawki do jajek. U nas powstała kurka, zajączek i łączka 🙂 Takie kieliszki z powodzeniem mogą się pojawić na wielkanocnym stole – o ile będą wykonane z grubego papieru.
19. Zajączek origami
Bardzo łatwy i przyjemny dla oka. Spróbujcie koniecznie – instrukcja tutaj
20. Ozdóbki na piku
Kolorowe jajka, zajączki lub inne wybrane elementy ozdabiamy w dowolny sposób i przyklejamy na patyk do szaszłyków – ja użyłam taśmy klejącej.
21. Wydzierane tulipany
Na kartce rysujemy kontur tulipanów, a następnie wyklejamy metodą wydzieranki.
22. Wiosenne doniczki
Ceramiczne doniczki malujemy farbami o pastelowych barwach. Ja miałam małe opakowania farby Dulux ale możecie poszukać po marketach próbek i kupić je za grosze (w niektórych nawet gratis).
23. Słoneczny kwiatek
Papierowy talerzyk malujemy na żółto, a następnie od tyłu doklejamy paski kolorowego papieru złożonego na pół. U nas ten kwiatek zawiśnie na drzwiach któregoś z pokoi.
24. Ptaszki na luzie
Gibające się ptaszki wprawiły w zaciekawienie nawet Gabrysia. Z kolorowego papieru (raczej grubsza kartka) wycinamy okręci, składamy je na pół, dodajemy detale i wprawiamy ptaszki w ruch.
25. Zajęcze uszy
Z długiego paska papieru robimy opaskę dla dziecka, doklejamy do niej imitację zajęczych uszu i możemy kicać.
26. Transport zieleniny
Na wacikach posialiśmy rzeżuchę w autach – zabawkach. Po kilku dniach mieliśmy piekny transport zieleniny.
27. Puszyste kwiatuszki
Z kolorowego papieru wycinamy okręgi, które nacinamy po obwodzie. Następnie doklejamy środek i umieszczamy kwiatki na kartce lub patyku od szaszłyków.
28. Wielkanocny wieniec
Z kolorowego filcu wycinamy jajka i układamy je w kształt okręgu – mi za podstawę posłużył okrąg wycięty z papierowego talerzyka. Wszystko sklejamy klejem, doczepiamy nitkę lub wstążkę i wieniec na drzwi gotowy 🙂
29. Zajączek z prowiantem
Zając i marchewki powstały z patyków po lodach, filcu i odrobiny papieru. Wszystkie skleiliśmy w kształt trójkąta, a następnie dodaliśmy detale. Doklejona nitka sprawiła, że mamy fajne, oryginalne zawieszki.
30. Kolorowa palma
Od niej właściwie powinniśmy zacząć. Na kolorowych kartkach odrysowujemy rączki naszego dziecka, wycinamy je i przyklejamy na patyku. W międzyczasie można je dodatkowo ozdobić np. guzikami.
31. Baaarany
Z grubszego papieru wycinamy tułów, doklejamy watę i detale. Dodajemy nóżki z klamerek i stado baranków już może harcować. Ja miałam mini klamerki więc i baranki są małe ale Wy możecie zrobić większe wersje.
32. Rozbrajające pacynki
Pękam ze śmiechu gdy Oli je zakłada 😛 Żółtej gumowej rękawiczce odcięliśmy palce, do których dokleiliśmy dziubki, oczka i piórka – powstała cała gromadka wesołych kurczaczków.
33. Kukiełki
Na patyki od lodów nakleiliśmy główki i “ubraliśmy” zwierzątka w piórka i watę. Świetna zabawka do odgrywania przedświątecznych teatrzyków
Ufff zmęczyłam się tym szykowaniem, ale za to mój dom wygląda bajecznie kolorowo i świątecznie 🙂 Który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu?
24 komentarze
Transport zielenini rządzi 🙂 Biorąc przykład, jutro wysieję rzeżuchę 🙂
Piękne dekoracje, pewnie z synem też będziemy robili jakieś świąteczne ozdoby 🙂 to zerkniemy na te pomysły
Piękne dekoracja i pomysły na zabawy z dzieckiem
super uwielbiam takie rzeczy niektóre juz zrobiłyśmy ale napewno jeszcze zrobimy cos z Waszych pomysłów;)rewelacja
Nie mów, że wszystko to sami zrobiliście! Jestem pod wielkim wrażeniem! Jestem ogromną fanką takich projektów, a za ich ilość i w ogóle wszystko dla Ciebie wielki pokłon 🙂
Sami! Od początku zakładałam, że nie będę na blogu pokazywać gotowców pobranych od innych – dlatego wszystkie projekty DIY robimy sami
Normalnie moc pomysłów!
Świetne pomysły 🙂 gdybym miała chociaż jedną wolną rękę to bym chętnie coś zdublowala a tak może zabiorę się za takie cuda za 2 lata 🙂
transport zieleniny boski! strasznie mi się podoba!:)Aga
Wow! Ile inspirujących pomysłów 🙂 Niech no tylko mój synek podrośnie!
Super pomysły, sama muszę zrobić wieniec na drzwi
niesamowite, bedze robione 🙂
Rozwijanie umiejętności i kreatywność w zabawie, to najlepsze, co może być 🙂
Wow, idealne dla mojego Krzysia, dzięki za pomysły!
Moimi faworytami są bardzo głodny zając i dekoracja w pojemniku po jajkach… Super pomysły! 🙂
Powiedz kiedy Ty masz czas na tworzenie takich pięknych rzeczy?
Jak sobie przypominam część podobnych dekoracji robiło się w szkole (podstawowej rzecz jasna) przed tymi świętami. Większość z nich nie była tak czasochłonna, jeśli rzecz jasna wiedziało się co robić.
Super pomysły, zabawne i kolorowe 🙂
Super pomysły na ozdoby świąteczne 🙂
Świetne pomysły. Warto pobawić się w ten sposób z dziećmi i przybliżyć im święta.
Bardzo fajne pomysły. Wykorzystam w następnym roku 🙂
Najlepszym wojownikiem jest ten, kto zdoła wroga przemienić w najlepszego przyjaciela. P. Coelho.
Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂
Nigdy nie zapomnij najpiekniejszych dni swojego zycia! Wracaj do nich, ilekroc w twoim zyciu wszystko zaczyna sie walic. – Jim Rohn